| Type | AC Contactor |
|---|---|
| Rated Heating Current | Up To 550A |
| Standard | IEC 60947-4-1 |
| Quality | Silver Contact Or Cooper Contact |
| Phase | 3 |
| Rated Heating Current | 50A,60A,80A,110A |
|---|---|
| Rated Insulation Voltage | 220V,400V,690V |
| Auxiliary Contact | 1NO+1NC |
| Protection Degree | IP20 |
| Electricity Type | AC |
| Rated Heating Current | 50A, 60A, 80A, 100A, 110A, 135A |
|---|---|
| Auxiliary Contact | 2NC+2NO |
| Type | AC Contactor |
| Color | White |
| Certificate | CE, CB, TUV |
| Electricity Type | AC |
|---|---|
| Power | 120W |
| Number Of Positions | 2 |
| Main Circuit Rating Current | 9A-18A |
| Type | Starter Switch |
| Rated Operational Current | 60A |
|---|---|
| Number Of Auxiliary Contacts | 3 |
| Power Frequency | 50/60Hz |
| Protection Level | IP20 |
| Rated Insulation Voltage | 690VAC |
| Contacts Point | 30% Silver, 85% Silver |
|---|---|
| Phase | 3 |
| Product Name | AC Contactor |
| Rated Insulation Voltage Ui(V) | 690V |
| Mechanical Life | 10,000,000 Times |
| Main Circuit Rating Current | 9A-95A |
|---|---|
| Contact Material | Silver Or Copper |
| Electricity Type | AC |
| Main Circuit Rating Voltage | 220-690V |
| Phase | 3 |
| Model | CJX2 Series |
|---|---|
| Main Circuit Rating Current | Up To 95A |
| Number Of Pole | 4 |
| Coil | AC |
| Place Of Origin | Zhejiang, China |
| Type | Contactor |
|---|---|
| Main Circuit Rating Voltage | 24V 110V 220V 380V |
| Product Name | F4-11 Auxiliary Contact |
| Condition | 100%NEW |
| Frequency | 50HZ/60HZ |
| Type | DC Contactor |
|---|---|
| Electricity Type | DC |
| Uninterrupted Duty | 20A,32A,40A,50A,60A,80A,125A |
| OEM | Available |
| Number Of Poles | 3 |