| Rated Operating Voltage | 220V,24V,48V,110V |
|---|---|
| Ambient Temperature | -5℃~+40℃ |
| Rated Operational Power | 2.2KW |
| Number Of Poles | 4 Poles, 2 Poles |
| Mechanical Life | 100,0000 Times |
| Product Name | Modular Contactor Auxiliary |
|---|---|
| Electricity Type | AC |
| Mounting | Din Rail |
| OEM | Acceptable |
| Brand | YOKG |
| Installation Method | Screw OR DIN RAIL |
|---|---|
| Number Of Auxiliary Contacts | 3 |
| Power Frequency | 50/60Hz |
| Rated Insulation Voltage | 690VAC |
| Insulation Voltage | 690VAC |
| Ambient Temperature | -5℃~+40℃ |
|---|---|
| Rated Operational Power | 2.2KW |
| Rated Impulse Withstand Voltage | 4KV |
| Mechanical Life | 100,0000 Times |
| Rated Operating Voltage | 220V,24V,48V,110V |
| Frequency | 50Hz |
|---|---|
| Brand | OEM |
| Installation Method | Din Rail |
| Number Of Poles | 3P,2P,4P |
| Protection Level | IP20 |
| Protection Level | IP20 |
|---|---|
| Installation Method | Screw OR DIN RAIL |
| Rated Operational Voltage | 220VAC |
| Insulation Voltage | 690VAC |
| Number Of Poles | 3 |
| Contact Material | Silver OR COPPER |
|---|---|
| Material | High Standard Plastic Silver Copper |
| High Standard Plastic Silver Copper | AC |
| Main Circuit Rating Voltage | Main Circuit Rating Voltage |
| Model Number | 3TF |
| Industrial Type | AC-3 |
|---|---|
| Product Name | AC Contactor |
| Application | Controlling AC Motor |
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Electricity Type | AC |
| Rated Heating Current | 80A, 90A, 100A, 160A |
|---|---|
| Auxiliary Contact | 2NO+2NC |
| Type | AC Contactor |
| Rated Frequency | 50/60 Hz |
| Protection Degree | IP20 |
| Ratred Current | Up To 110A |
|---|---|
| Rated Insulation Voltage | 220V,400V,690V |
| Phase | 3 |
| Auxiliary Contact | 1NO+1NC |
| Type | AC Electrical Contactor |