| Temperature Range | -5℃--+40℃ |
|---|---|
| Poles | 3P |
| Auxiliary Contact | 2NO+2NC |
| Type | Magnetic Contactor |
| Color | White |
| Product | Miniature AC Household Contactor |
|---|---|
| Standard | IEC/EN61095 |
| Utilization Category | AC-1,AC-7a,AC-7b |
| Current | 25A,40A, 63A,100A |
| Brand | YOKG |
| Contact Material | Silver OR COPPER |
|---|---|
| Frequency Rating | 50/60Hz |
| Ambient Temperature | -5℃ To +40℃ |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Protection Level | IP20 |
| Mounting Type | DIN Rail |
|---|---|
| Pollution Degree | Class 3 |
| Number Of Poles | 3 |
| Installation Category | III |
| Current Rating | 40A |
| Rated Heating Current | 80A, 90A, 100A, 160A |
|---|---|
| Rated Insulation Voltage | 220V,380V,500V,660V |
| Auxiliary Contact | 2NO+2NC |
| Type | AC Contactor |
| Rated Frequency | 50/60 Hz |
| Electric Rating | 25A,40A,63A,100A |
|---|---|
| Product Name | AC Household Contactor |
| Mounting | On Din Rail TH35-7.5 Mounting Rail Installation |
| OEM | Available |
| Rated Frequency | 50Hz, 60Hz |
| Material | High Standard Plastic Silver Copper |
|---|---|
| Type | Household Miniature Contactor |
| Electricity Type | AC |
| Main Circuit Rating Voltage | 24VAC,48VAC,110VAC,230VAC |
| Phase | 2 |
| Rated Heating Current | 20A |
|---|---|
| Rated Insulation Voltage | 690V |
| Poles | 3 |
| Standard | IEC60947 |
| Auxiliary Contact | NO/NC |
| Electric Rating | 25A,40A,63A,100A |
|---|---|
| Electrical Life | 100000 |
| Mechanical Life | 1000000 |
| Ui | 500V |
| Usage Occasion | Household, Hotels, Apartment |
| Rated Heating Current | 50A,60A,80A,110A |
|---|---|
| Rated Insulation Voltage | 220V,400V,690V |
| Standard | IEC60947-4-1, GB14048.4 |
| Auxiliary Contact | 1NO+1NC |
| Pollution Degree | Class 3 |