| Electricity Type | AC |
|---|---|
| Number Of Pole | 3P/4P |
| Phase | 3Phase |
| Main Circuit Rating Voltage | 1000v, 12-660V |
| Main Circuit Rating Current | 150A-800A |
| Number Of Auxiliary Contacts | 3 |
|---|---|
| Rated Current | 20A, 32A, 40A, 50A, 60A, 80A, 125A |
| Protection Level | IP20 |
| Mechanical Endurance | 3600/h |
| Rated Operational Current | 60A |
| Frequency | 50/60Hz |
|---|---|
| Rated Impulse Withstand Voltage | 4KV |
| Rated Voltage | 220V,110V,24V |
| Product Name | Household AC Contactor |
| Mechanical Life | 100,0000 Times |
| Utilization Category | AC-1,AC-7a,AC-7b |
|---|---|
| Protection Degree | IP20 |
| Main Circuit Rating Current | 25A,40A,63A,100A |
| OEM | Available |
| Main Circuit Rating Voltage | 24VAC,48VAC,230VAC |
| Rated Voltage | 220V,110V,24V |
|---|---|
| Product Name | Household AC Contactor |
| Mounting Type | Screw Mounting |
| Rated Current | 100A,25A,40A,63A |
| Frequency | 50/60Hz |
| Rated Heating Current | 20A,30A, 55A |
|---|---|
| Rated Insulation Voltage | 220V,380V,500V,660V |
| Poles | 3 |
| Standard | IEC60947-4-1, GB14048.4 |
| Auxiliary Contact | NO/NC, NO+NC |
| Rated Heating Current | 20A,30A, 55A |
|---|---|
| Rated Insulation Voltage | 220V,380V,500V,660V |
| Standard | IEC60947-4-1, GB14048.4 |
| Auxiliary Contact | 2NO+2NC, 2NO+NC |
| Type | AC Contactor |
| Rated Heating Current | 210A,300A 400A 550A |
|---|---|
| Rated Insulation Voltage | 220V,380V,500V,660V |
| Auxiliary Contact | 2NO+2NC |
| Rated Frequency | 50/60 Hz |
| Electricity Type | AC |
| Number Of Poles | 2P, 4P |
|---|---|
| Product Type | Miniature AC Contactor |
| Main Circuit Rating Voltage | 24V,48V,230V |
| Mounting | Din Rail TH35-7.5 Mounting Rail Installation |
| Coil | AC |
| Current | 25A,40A |
|---|---|
| Mounting | On Din Rail TH35-7.5 Mounting Rail Installation |
| Rated Frequency | 50Hz, 60Hz |
| Number Of Poles | 4 |
| Ambient Temperature | -5℃+-40℃ |