| Mounting Type | Din Rail |
|---|---|
| Ambient Temperature | -25℃~+40℃ |
| Rated Voltage | 220V,110V,24V |
| Mechanical Life | 100,0000 Times |
| Product Name | Household AC Contactor |
| Product Name | 25A GC Series AC Contactor |
|---|---|
| Standard | IEC60947-4-1 |
| Electricity Type | AC |
| Place Of Origin | Zhejiang, China |
| Character | Can Combine Into An Electromagnetic Starter |
| Product Name | Household AC Contactor |
|---|---|
| Rated Impulse Withstand Voltage | 4KV |
| Rated Operational Power | 2.2KW |
| Rated Operating Voltage | 220V,24V,48V,110V |
| Rated Insulation Voltage | 660V |
| Rated Heating Current | 20A,25A,32A,40A |
|---|---|
| Rated Insulation Voltage | 220V,400V,690V |
| Poles | 3 |
| Standard | IEC60947-4-1, GB14048.4 |
| Auxiliary Contact | 1NO+1NC |
| Phase | 3 |
|---|---|
| OEM | Available |
| Main Circuit Rating | 220V, 380V, 660V |
| Ways Of Install | 35mm Din Rail Or Screws |
| Place Of Origin | Wenzhou, China |
| Main Circuit Rating Current | 40A |
|---|---|
| Phase | 4 |
| Electricity Type | AC |
| Brand Name | YOKG/OEM |
| Product's Life | 150,000 Time |
| Coil Voltage | 24V-660V |
|---|---|
| Type | AC Contactor |
| Color | White |
| Material | Silver Point |
| Connecting System | Crimp Connection |
| Rated Insulation Voltage | 690VAC |
|---|---|
| Rated Voltage | 220VAC |
| Power Frequency | 50/60Hz |
| Insulation Voltage | 690VAC |
| Rated Operational Voltage | 220VAC |
| Protection Level | IP20 |
|---|---|
| Number Of Poles | 3 |
| Insulation Voltage | 690VAC |
| Installation Method | Screw OR DIN RAIL |
| Rated Operational Current | 125A |
| Type | Reversing Contactor |
|---|---|
| Certificate | CE, CB, TUV |
| Coil Frequency | 50/60 Hz |
| Electricity Type | AC |
| Protection Degree | IP20 |