| Type | Thermal Relay |
|---|---|
| Rated Current | 23-40A |
| Auxiliary | 1NO+1NC |
| Rated Frequency | 50-60 Hz |
| Protection | Overload |
| Contact Load | Low Power, High Power |
|---|---|
| Size | Miniature |
| Product Name | Thermal Relay |
| Coil Voltage | 24-277 VAC |
| OEM | Available |
| Usage | Protective |
|---|---|
| Theory | Thermal Relay |
| Frequency | 50Hz/60Hz |
| Rated Current | 0.1A-93A |
| Rated Working Current | 25,36,93A Separately |
| Rated Voltage | 690V |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Plastic+ Metal |
| Product Type | Thermal Overload Relay |
| Application | Protective |
| Type | Thermal Relay |
|---|---|
| Rated Current | 23-93A |
| Auxiliary | 1NO+1NC |
| Rated Frequency | 50-60 Hz |
| Pins | 3 |
| Product | Motor Protector |
|---|---|
| Frequency | 50/60Hz |
| Standard | IEC947-2 IEC947-4-1 EN60947.1 |
| Rated Current | 0.1A-32A |
| Rated Voltage | Up To 690V |