| Type | MPCB |
|---|---|
| Rated Voltage | 230V/690V |
| Rated Current | 0.1-32A |
| Origin | Zhejiang, China |
| OEM | Available |
| Usage | Protection |
|---|---|
| Voltage | 230/240V Up To 660V |
| Current | 0.1-93A |
| Size | Miniature |
| Item | Thermal Relay |
| Material | Steel Sheet |
|---|---|
| Color | Grey |
| Application | Circuit Breaker |
| Thickness | 0.8-1.5mm |
| Place Of Origin | Wenzhou, China |
| Power Frequency | 50/60Hz |
|---|---|
| Number Of Auxiliary Contacts | 3 |
| Protection Level | IP20 |
| Number Of Poles | 3 |
| Installation Method | Screw OR DIN RAIL |
| Rated Working Current | 9A-95A |
|---|---|
| Number Of Positions | 3 |
| Electricity Type | AC |
| Model Number | LE1 Series |
| Product Name | LE1 Series Contactor Magnetic Starter |
| Credential | CE |
|---|---|
| Rated Voltage | 220V/380V |
| Rated Current | 23-95A |
| Contact | Low Power |
| Frequency | 50/60Hz |
| Type | Electrical Plug |
|---|---|
| Application | Industrial |
| Poles | 3P, 4P, 5P |
| Protection Degree | IP67 |
| Grounding Level | 6h |
| Type | Thermal Relay |
|---|---|
| Rated Current | 0.1-93A |
| Auxiliary | 1NO+1NC |
| Rated Frequency | 50-60 Hz |
| Usage | With AC Contactor |
| Product Name | 220V Thermal Overload Relay |
|---|---|
| Electricity Type | AC |
| Contact Load | Low Power |
| Rated Working Current | 25 36 93A Seperately |
| Place Of Origin | Place Of Origin |
| Number Of Auxiliary Contacts | 3 |
|---|---|
| Number Of Poles | 3 |
| Rated Operational Voltage | 220VAC |
| Rated Current | 20A, 32A, 40A, 50A, 60A, 80A, 125A |
| Mechanical Endurance | 3600/h |