| Protection Level | IP20 |
|---|---|
| Rated Operational Current | 60A |
| Rated Voltage | 220VAC |
| Rated Insulation Voltage | 690VAC |
| Rated Operational Voltage | 220VAC |
| Voltage | 24V/110V/220V/380V |
|---|---|
| Product Name | Auxiliary Contact |
| Frequency | 50Hz, 60Hz |
| Pole Contact Composition | 2 NO + 2 NC |
| Packaging Details | Standard export packing or According to customer's demand |
| Main Circuit Rating Voltage | 110V,230V,240V,380V |
|---|---|
| Rated Current | 9-95A |
| Standard | IEC60947-4 |
| Number Of Pole | 3 |
| Frequency Of Coil | 50Hz,60Hz,50/60HZ |
| Rated Voltage | 220VAC |
|---|---|
| Protection Level | IP20 |
| Rated Current | 20A, 32A, 40A, 50A, 60A, 80A, 125A |
| Rated Operational Voltage | 220VAC |
| Insulation Voltage | 690VAC |
| Application | Auxiliary Contact Module |
|---|---|
| Auxiliary Contact Composition | 1 NO + 1 NC |
| Number Of Poles | 2P, 3P |
| Main Circuit Rating Current | 10A |
| Feature | Can Combined With LC1 |
| Contact Load | Low Power, High Power |
|---|---|
| Current | 0.1-93A |
| Frequency | 50Hz, 60Hz |
| Sample | Acceptable |
| Product Name | Thermal Relay |
| Material | Steel Sheet |
|---|---|
| Application | Circuit Breaker |
| Rated Current | 40A,70A |
| Enclosure Type | Surface |
| Rated Voltage | 120V/240V |
| Current | 200A |
|---|---|
| Shape | Square |
| Item | Meter Box |
| Voltage | 240V/120V |
| Color | Grey |
| Internal Structure | AC Contactor, Thermal Relay, Micro Switch |
|---|---|
| OEM Logo | Available |
| Electricity Type | AC |
| Rated Frequency | 50/60 Hz |
| Phase | 3 |
| Type | Thermal Relay |
|---|---|
| Rated Current | 23-93A |
| Auxiliary | 1NO+1NC |
| Rated Frequency | 50-60 Hz |
| Pins | 3 |