| Rated Heating Current | 40A |
|---|---|
| Rated Insulation Voltage | 690V |
| Number Of Poles | 3 |
| Coil | AC |
| Protection Degree | IP20 |
| Mechanical Endurance | 3600/h |
|---|---|
| Number Of Auxiliary Contacts | 3 |
| Installation Method | Screw OR DIN RAIL |
| Protection Level | IP20 |
| Rated Insulation Voltage | 690VAC |
| Rated Heating Current | 25A,40A |
|---|---|
| Poles | 3 |
| Standard | IEC60947-4-1, GB14048.4 |
| Auxiliary Contact | 1NC+1NO |
| Protection Degree | IP20 |
| Electric Rating | 25A,40A,63A,100A |
|---|---|
| Usage Occasion | Household, Hotels, Apartment |
| Utilization Category | AC-1,AC-7a,AC-7b |
| Product | Miniature AC Contactor |
| Standard | IEC/EN61095 |
| Number Of Pole | AC1,AC3 |
|---|---|
| Product's Life | 10000 Thousands |
| Auxiliary Contact | 1NO+1NC,2NO+2NC |
| Frequency | AC50/60Hz |
| Brand Name | YOKG, OEM |
| Insulation Voltage | 690VAC |
|---|---|
| Rated Insulation Voltage | 690VAC |
| Number Of Poles | 3 |
| Rated Voltage | 220VAC |
| Protection Level | IP20 |
| Product Name | AC Contactor For Switching Shunt Capacitor |
|---|---|
| Rated Frequency | 50/60Hz |
| Electricity Type | AC |
| Main Circuit Rating | 220V, 380V, 660V |
| Ways Of Install | 35mm Din Rail Or Screws |
| Main Circuit Rating Current | 40A |
|---|---|
| Current Range | 9A, 12A,18A, 25A, 32A, 40A, 50A, 65A,80A, 95A |
| Product Name | AC Contactor |
| Auxiliary Contact | 1NO+1NC 1NO 1NC |
| Model Number | LC1D |
| Coil Voltage | 24-480V |
|---|---|
| Coil | AC |
| Phase | 3 |
| Poles | 3 |
| Current | 210A |
| Color | White |
|---|---|
| Electric Rating | 25A,40A,63A,100A |
| Electrical Life | 100000 |
| Mechanical Life | 1000000 |
| Ui | 500V |