| Brand Name | YOKG/OEM |
|---|---|
| Main Circuit Rating Voltage | 220V |
| Model Number | CJX2-65 |
| Number Of Pole | 3 |
| Contact Marterial | Pure Silver |
| Main Circuit Rating Voltage | 36V To 440V |
|---|---|
| Installation | Rail Or Screw |
| Frequency | AC50/60Hz |
| Color | Black And White |
| Number Of Pole | 3 |
| Rated Heating Current | 50A |
|---|---|
| Rated Insulation Voltage | 690V |
| Poles | 3 |
| Standard | IEC60947-4-1, GB14048.4 |
| Auxiliary Contact | 1 NO Or 1NC |
| Coil Voltage | 220V/110V/24V/380V |
|---|---|
| Frequency Rating | 50/60Hz |
| Protection Level | IP20 |
| Ambient Temperature | -5℃ To +40℃ |
| Current Rating | 40A |
| Contact Material | Silver OR COPPER |
|---|---|
| Pollution Degree | Class 3 |
| Number Of Poles | 3 |
| Enclosure Material | Plastic |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Poles | 2, 4 |
|---|---|
| Certificate | CE, CB, TUV |
| Electrical Life | 100,000 Times |
| Auxiliary | Available |
| Item | Magnetic Contactor |
| Coil Voltage | 24V, 36V, 48V, 110V, 220V, 230V, 240V, 380V, 415V |
|---|---|
| Items | AC Contactor |
| Application | Auxiliary Contact Block,timer Delay Etc. |
| Current Range | 9A, 12A,18A, 25A, 32A, 40A, 50A, 65A,80A, 95A |
| Sample | Available |
| Current | 20A,25A,32A,40A |
|---|---|
| Rated Insulation Voltage | 220V,400V,690V |
| Phase | 3 |
| Standard | IEC60947-4-1, GB14048.4 |
| Auxiliary Contact | 1NO+1NC |
| Phase | 3 |
|---|---|
| Main Circuit Rating Voltage | 220V,480V |
| Electricity Type | AC |
| Type | AC Contactor |
| Frequency | AC 50/60Hz |
| Volt | Max AC 690V |
|---|---|
| Connecting System | Crimp Connection |
| Gender | Silver Point |
| Amp | 6A To 150A |
| Function | Used To AC |