| Rated Heating Current | 25A,40A |
|---|---|
| Poles | 3 |
| Auxiliary Contact | 1NC+1NO |
| Color | White Orange |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Ambient Temperature | -5℃ To +40℃ |
|---|---|
| Protection Level | IP20 |
| Contact Material | Silver OR COPPER |
| Number Of Poles | 3 |
| Current Rating | 40A |
| Temperature Range | -5℃--+40℃ |
|---|---|
| Poles | 3P |
| Auxiliary Contact | 2NO+2NC |
| Type | Magnetic Contactor |
| Color | White |
| Current | 20A,32A, 40A, 50A, 60A,80A, 110A |
|---|---|
| Rated Insulation Voltage | 690V |
| Poles | 3 |
| Auxiliary Contact | 1 NO+1 NC |
| Coil | AC |
| Rated Heating Current | 50A, 60A, 80A, 100A, 110A, 135A |
|---|---|
| Poles | 3 |
| Standard | IEC60947-4-1, GB14048.4 |
| Auxiliary Contact | 2NC+2NO |
| Type | AC Contactor |
| Number Of The Contact | 3P+NC+NO |
|---|---|
| Main Circuit Rating Voltage | AC 24V 48V 110V 220V 380V 440V |
| Installation | Rail Or Screw |
| Ue | Ac 24 36 110 220 380V |
| Frequency | AC50/60Hz |
| Product Name | Auxiliary Contact |
|---|---|
| Application | AC Contactor |
| Type | LA1-DN Series |
| Electricity Type | AC |
| Frequency | 50/60Hz |
| Product Name | Ac Magnetic Contactor |
|---|---|
| Number Of Pole | 3 |
| Phase | 3 |
| Rated Voltage | 24V-690V |
| Main Circuit Rating Current | 9A-630A |
| Type | AC Contactor |
|---|---|
| Contact Point | Silver |
| Auxiliary Contact | 1 NO Or 1NC, 1NO+1NC |
| Rated Current | 20A-110A |
| Electricity Type | AC |
| Contacts Point | 30% Silver Point, 85% Silver Point |
|---|---|
| Number Of Poles | 3 |
| Product Name | AC Contactor |
| Main Circuit Rating Current | 9 |
| Rated Insulation Voltage Ui(V) | 690V |