| Rated Heating Current | 20A |
|---|---|
| Rated Insulation Voltage | 690V |
| Poles | 3 |
| Standard | IEC60947 |
| Auxiliary Contact | NO/NC |
| Rated Heating Current | 40A |
|---|---|
| Rated Insulation Voltage | 690V |
| Poles | 3 |
| Standard | IEC60947-4-1, GB14048.4 |
| Auxiliary Contact | NO/NC |
| Rated Heating Current | 50A |
|---|---|
| Rated Insulation Voltage | 690V |
| Poles | 3 |
| Standard | IEC60947-4-1, GB14048.4 |
| Auxiliary Contact | 1 NO Or 1NC |
| Rated Heating Current | 60A, 80A |
|---|---|
| Rated Insulation Voltage | 690V |
| Poles | 3 |
| Standard | IEC60947 |
| Auxiliary Contact | NO/NC |
| Rated Heating Current | 110A |
|---|---|
| Rated Insulation Voltage | 690V |
| Poles | 3 |
| Standard | IEC60947 |
| Auxiliary Contact | 1 NO+1 NC |
| Current | 20A,32A, 40A, 50A, 60A,80A, 110A |
|---|---|
| Rated Insulation Voltage | 690V |
| Poles | 3 |
| Auxiliary Contact | 1 NO+1 NC |
| Coil | AC |
| Type | AC Contactor |
|---|---|
| Contact Point | Silver |
| Auxiliary Contact | 1 NO Or 1NC, 1NO+1NC |
| Rated Current | 20A-110A |
| Electricity Type | AC |
| Main Circuit Rating Current | 9A-95A |
|---|---|
| Contact Material | Silver Or Copper |
| Electricity Type | AC |
| Main Circuit Rating Voltage | 220-690V |
| Phase | 3 |
| Brand Name | YOKG/OEM |
|---|---|
| Main Circuit Rating Voltage | 220V |
| Model Number | CJX2-65 |
| Number Of Pole | 3 |
| Contact Marterial | Pure Silver |
| Main Circuit Rating Current | 40A |
|---|---|
| Phase | 4 |
| Electricity Type | AC |
| Brand Name | YOKG/OEM |
| Product's Life | 150,000 Time |