| Coil Voltage | 24V, 36V, 48V, 110V, 220V, 230V, 240V, 380V, 415V |
|---|---|
| Items | AC Contactor |
| Application | Auxiliary Contact Block,timer Delay Etc. |
| Current Range | 9A, 12A,18A, 25A, 32A, 40A, 50A, 65A,80A, 95A |
| Sample | Available |
| Product Name | AC Contactor |
|---|---|
| Main Circuit Rating Current | 6A 9A 12A |
| Coil Voltage | 12V 24V 36V 48V 110V 220V 380V |
| Type | LC1K |
| Installation | Rail Or Screw |