| Rated Working Current | 80A, 95A |
|---|---|
| Color | White |
| Material | Plastic, Metal |
| Standard | IEC60947-4-1, GB14048.4 |
| Protection | IP55 |
| Rated Working Current | 9A,12A,18A |
|---|---|
| Color | White |
| Material | Plastic Silver Copper |
| Standard | IEC60947-4-1, GB14048.4 |
| Coil | AC |
| Rated Working Current | 9A-95A |
|---|---|
| Material | Plastic, Metal |
| Standard | IEC60947-4-1, GB14048.4 |
| Protection | IP55 |
| Purpose | Motor Magnetic Starter |
| Rated Working Current | 80A, 95A |
|---|---|
| Color | Ivory |
| Material | Plastic Silver Copper |
| Standard | IEC60947-4-1, GB14048.4 |
| Protection | IP55 |
| Rated Insulating Voltage | 690V |
|---|---|
| Protection Level | IP65 |
| Type | Motor Protection |
| Rated Current(A) | 9A 12A 18A 25A 32A 40A 50A 65A 80A 95A |
| Product Name | AC Contactor Motor Magnetic Starter |
| Auxiliary Contact | NO/NC |
|---|---|
| Main Circuit Rating Current | 12A |
| Electricity Type | AC |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Product Name | AC Contactor |
| Application | Motor Control |
|---|---|
| Type | Air Magnetic Electric Ac Contactor |
| Product Name | AC Contactor |
| Rated Current | 9A-95A |
| Frequency | 50/60Hz |
| Rated Heating Current | 25A,40A |
|---|---|
| Poles | 3 |
| Auxiliary Contact | 1NC+1NO |
| Color | White Orange |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Product Name | Magnetic Starter, Motor Starter |
|---|---|
| Main Current Rating | 9amp-95A |
| Coil Voltage | 24V 36V 48V 110V 220V 230V 240V 380V 400V |
| Application | AC Motor |
| Phase | 3 |
| Product Name | Ac Magnetic Contactor |
|---|---|
| Application | AC Motor |
| Type | Contactor |
| Coil Voltage | 220V- 690V |
| Main Circuit Rating Current | 25A |