| Type | Thermal Relay |
|---|---|
| Rated Current | 23-93A |
| Auxiliary | 1NO+1NC |
| Rated Frequency | 50-60 Hz |
| Pins | 3 |
| Usage | Protection |
|---|---|
| Voltage | 230/240V Up To 660V |
| Current | 0.1-93A |
| Size | Miniature |
| Item | Thermal Relay |
| Contact Load | Low Power, High Power |
|---|---|
| Current | 0.1-93A |
| Frequency | 50Hz, 60Hz |
| Sample | Acceptable |
| Product Name | Thermal Relay |
| Internal Structure | AC Contactor, Thermal Relay, Micro Switch |
|---|---|
| OEM Logo | Available |
| Electricity Type | AC |
| Rated Frequency | 50/60 Hz |
| Phase | 3 |
| Contacts Point | 30% Silver, 85% Silver |
|---|---|
| Phase | 3 |
| Product Name | AC Contactor |
| Rated Insulation Voltage Ui(V) | 690V |
| Mechanical Life | 10,000,000 Times |
| Product Name | Magnetic Starter&Motor Starter |
|---|---|
| Main Circuit Rating Voltage | 24-400V |
| Coil Voltage | 24V 36V 48V 110V 220V 230V 240V 380V 400V |
| Frequency | 50/60Hz |
| Application | AC Motor |
| Rated Working Current | 25A,32A |
|---|---|
| Color | White |
| Material | Plastic, Metal |
| Standard | IEC60947-4-1, GB14048.4 |
| Protection | IP55 |
| Rated Working Current | 9A,12A,18A |
|---|---|
| Color | White |
| Material | Plastic, Metal |
| Standard | IEC60947-4-1, GB14048.4 |
| Coil | AC |
| Rated Working Current | 25A,32A |
|---|---|
| Color | White |
| Material | Plastic, Metal |
| Standard | IEC60947-4-1, GB14048.4 |
| Protection | IP55 |
| Rated Working Current | 40A,50A, 65A |
|---|---|
| Color | White |
| Material | Plastic, Metal |
| Standard | IEC60947-4-1, GB14048.4 |
| Control | 2 Push Buttons |